44-latek znęcał się nad rodziną?

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 44-latka z pow. legionowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej komendy zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 44-latek wobec swojej żony i syna. Jak ustalili śledczy mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Podczas awantur wyzywał, ośmieszał i szarpał pokrzywdzonych. W toku dalszych czynności procesowych policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 44-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania  się nad najbliższymi. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo