400 dzieci spotkało się z Elżbietą Bednarczyk

Około 400 dzieci z podstawówek z terenu gm. Jabłonna wzięło udział w spotkaniach z Elżbietą Bednarczyk – autorką książek dla dzieci. Pani Elżbieta od 30 lat mieszka w zachodniej Australii.     

We wtorek, 30 października odbyły się trzy spotkania z Elżbietą Bednarczyk. Autorka książek dla dzieci – która w swoim dorobku ma także wiersze dla dorosłych, prozę i sztuki teatralne – przyjechała do Jabłonny z Częstochowy, gdzie zatrzymała się na krótki czas. Na co dzień, od blisko 30 lat, mieszka w zachodniej Australii. Uczestnikami trzech spotkań było ok. 400 dzieci z jabłonowskiej i dwóch chotomowskich szkół podstawowych.

– Spotkania rozpoczynały się od rozmów z dziećmi, które chętnie brały w nich udział. Niektóre dzieci udzielały błyskotliwych odpowiedzi, za co były chwalone. Pani Elżbieta podczas rozmów z dziećmi przekazała im wiele cennych wartości, nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, aby czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie. Opowiadała również o tym, jak żyje się w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Mówiła o tym jak wygląda szkoła i nauka w Australii, jak mieszkańcy spędzają najczęściej swój wolny czas. Odkryła też przed dziecięcą publicznością swój kolejny talent, wykonując brawurowo taniec cygański – informuje Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie.

Po spotkaniach dzieci miały możliwość nabycia bogato ilustrowanych książeczek („Kłótnia w tornistrze”, „Chciwy niedźwiadek”, „Nocne rozmowy” czy Kolorowanki) z imienną dedykacją i autografem autorki.

Fot. GBP w Jabłonnie