35-latek porwał pociąg towarowy

W czwartek 14 września chwilę po godzinie 4:20 do lokomotywy pociągu towarowego jadącego od strony Chotomowa tuż przed stacją Legionowo Przystanek, wdarł się nieupoważniony mężczyzna i niebezpiecznym przedmiotem sterroryzował maszynistę, nakazując mu jechać dalej. 

Pociąg towarowy z 23 wagonami jechał od Nowego Dworu Mazowieckiego przez Chotomów do Warszawy. W pewnym momencie 33-letni maszynista usłyszał huk na dachu. W lokomotywie została wybita szyba a do środka wdarł się 35-latek, który niebezpiecznym narzędziem sterroryzował maszynistę i nakazał mu jechać dalej. Po przejechaniu półtora kilometra na stacji PKP Legionowo, maszynista oświadczył, że dalej nie pojedzie. Napastnik uciekł przez tory wprost przed innym pociągiem.

 – Policjanci na peronie zatrzymali 35-latka mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Ranny został odwieziony do szpitala. Prawdopodobnie w trakcie włamania do lokomotywy, napastnik został porażony prądem. Maszynista był trzeźwy i został lekko ranny odłamkami zbitej szyby – mówi podkom. Emilia Kuligowska z KPP Legionowo.

Marek Karpowicz fot. Miejscowa Na Weekend