2 lata temu zrobiono asfalt za 85.000 zł. Teraz go zerwano

Dwa lata temu Urząd Gminy położył nową nakładkę asfaltową na sięgaczu ul. Bagiennej w Chotomowie. Urzędnicy zapomnieli jednak, że na tej ulicy trzeba będzie jeszcze wybudować sieć wodno-kanalizacyjną. W związku z tym… asfalt zerwano. W przysłowiowe błoto wyrzucono blisko 85.000 zł.

Na ul. Bagiennej w Chotomowie budowana jest obecnie sieć wodno-kanalizacyjna. Prace obejmują również sięgacz ul. Bagiennej 4-F. Wspomniany odcinek drogi o długości 135 metrów przechodził przebudowę już 2 lata temu. Wówczas wykonawca wylał asfalt, jak również wykonał pobocza i zamontował na zakrętach kostkę. Ponadto wykonano odwodnienie ulicy. Całość prac, które dwa lata temu zatwierdził wójt Jarosław Chodorski, kosztowała gminę 84.870 zł.

Źródło: Urząd Gminy Jabłonna

Po dwóch latach okazało się, że urzędnicy zapomnieli o połączeniu prac z budową wodociągu i kanalizacji. W związku z tym podjęto decyzję o zerwaniu asfaltu i rozpoczęciu robót wodno-kanalizacyjnych. Droga oczywiście zostanie odtworzona, a asfalt wylany na nowo, aczkolwiek gdyby kolejność była odwrotna – najpierw położono sieć wod-kan, a dopiero później przebudowano drogę, gmina zaoszczędziłaby wspomniane 84.870 zł.

Sięgacz ul. Bagiennej 2 lata temu po wylaniu asfaltu:

Sięgacz ul. Bagiennej aktualnie: