Znęcał się nad matką. Trafił pod policyjny dozór

Na wniosek legionowskich policjantów, prokurator zastosował dozór wobec 64-latka zatrzymanego pod zarzutem znęcania się nad matką. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i musi opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal. Mężczyzna od kilku miesięcy stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec kobiety.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 64-latek wobec swojej matki. Jak ustalili śledczy, mężczyzna od marca br. roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał i popychał pokrzywdzoną, zakłócał jej spoczynek nocny, groził pozbawieniem życia. Kobieta przyznała się mundurowym, że obawia się syna. W związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali mężczyznę.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 64-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku mundurowych i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczony dzień w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Justyna Stopińska / is / KPP Legionowo