Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Wysokie mandaty

Od dzisiaj zmieniły się przepisy w ruchu drogowym. Gdy w terenie zabudowanym przekroczysz dozwoloną prędkość o 50 km/h, stracisz prawo jazdy na trzy miesiące. Ale to nie wszystko.

Jeżeli podczas tych trzech miesięcy za to samo wykroczenie policja złapie cię po raz kolejny, kara zostanie przedłużona do pół roku. Za kolejną powtórkę, karą będzie już całkowite cofnięcie prawa do kierowania pojazdami.

Zmiany w przepisach dotkną również młodych kierowców. W okresie 2 lat od wydania prawa jazdy, mogą je stracić za spowodowanie wypadku, jazdę pod wpływem alkoholu lub po trzykrotnym przekroczeniu prędkości o ponad 30 km/h.

Surowiej karani będą też kierowcy, którzy spowodują wypadki po alkoholu. Nie będą mogli prowadzić pojazdów nie przez 10 lat, tylko już przez 15.

Wzrosną także mandaty karne: dotąd za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, płaciliśmy do 500 zł. Według nowych przepisów policjant teraz może nam wystawić mandat w wysokości 760 zł za przekroczenie wspomnianej prędkości w terenie niezabudowanym i 1520 zł w zabudowanym.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. policja.pl