Zmiana obsługi prawnej spowodowała chaos

Minęło już kilka tygodni od podpisania umowy z zewnętrzną kancelarią prawną na bieżącą obsługę prawną Urzędu Gminy. Jak zmianę oceniają radni? – Absolutny chaos! – komentują.

W poprzednim miesiącu poinformowaliśmy, że do końca 2015 roku Kancelaria Radcy Prawnego Sławomira Markowskiego będzie świadczyć usługi prawne na rzecz jabłonowskiego urzędu. Wójt Chodorski zdecydował, że zewnętrzna kancelaria zastąpi dotychczasowy zespół radców prawnych.

– Nie neguję faktu, że obsługuje nas zewnętrzna kancelaria prawnicza, ale musi być osoba, która codziennie będzie zajmował się całą tą tematyką. W tej chwili ktoś bierze pisma i nie wiadomo, czy one wracają czy jednak nie. Nie można też uzyskać informacji, bo po prostu nie ma prawnika. Jak prawnik reprezentuje nas w sądzie, to w tym czasie też go nie ma w urzędzie – mówi Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

Obecnie radca prawny przebywa w urzędzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00-16.00. W kwietniu spowodowało to już problem. Dzień przed sesją, odbyło się posiedzenie Komisji Budżetowej. Radni omawiając projekty uchwał, potrzebowali pomocy prawnej, ale Urząd Gminy nie był w stanie jej zapewnić, ponieważ we wtorki po prostu nie ma w Jabłonnie radcy prawnego.

Dla porównania, poprzedni zespół radców prawnych obsługiwał Urząd Gminy od poniedziałku do piątku.

Jabłonna Dla Mieszkańców