Złamał sądowy zakaz zbliżania się. Nachodził i nękał byłą partnerkę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali, a następnie osadzili w areszcie śledczym 38-latka, który kolejny raz dopuścił się gróźb karalnych wobec swojej byłej partnerki, a także złamał sądowy zakaz zbliżania się do niej. Teraz mieszkańcowi powiatu wołomińskiego grozi do pięciu lat więzienia.

W minionym tygodniu do legionowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła, że jej były partner, mimo iż ma sądowy zakaz kontaktowania się z nią, nadal niepokoi ją w miejscu zamieszkania, grozi i nęka telefonami. Policjanci wysłuchali kobietę, potwierdzili również, że w ubiegłym roku sąd wydał wyrok, w którym zakazuje 38-latkowi zbliżać się do pokrzywdzonej i kontaktować się z nią.

Sprawą zajęli się kryminalni i już następnego dnia po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzoną zatrzymali 38-latka. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych mężczyzna doprowadzony został przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego. Sąd Rejonowy w Legionowie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny najsurowszego ze środków zapobiegawczych i tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi powiatu wołomińskiego grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/g.p/KPP Legionowo