Zjazd z Zegrzyńskiej do zamknięcia

Po otwarciu łącznika ulic Szarych Szeregów i Zegrzyńskiej w Jabłonnie, prawdopodobnie zostanie zamknięty obecny zjazd z Drogi Krajowej 61. Z takiego obrotu sprawy nie są zadowoleni tamtejsi przedsiębiorcy, którzy proszą Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o rezygnację z tego pomysłu.

Kiedy 10 lat temu powstała obwodnica Jabłonny, ustalono, że zjazd z DK 61 w ul. Szarych Szeregów będzie tylko tymczasowy i w przyszłości zostanie zlikwidowany. Możliwe, że nastąpi to już w najbliższych tygodniach, kiedy do użytku zostanie oddany powstający nieopodal łącznik ul. Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów. Jego otwarcie planowane jest na lipiec.

W środę, 7 czerwca w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie w tej sprawie. Byli na nim obecni m.in. wójt Jarosław Choroski, przewodniczący Rady Gminy Witold Modzelewski, przedstawiciele policji, GDDKiA oraz lokalni przedsiębiorcy.

– Termin zamknięcia zjazdu nie jest jeszcze określony, jednak decyzja dotycząca likwidacji została już podjęta. Spotkanie było próbą rozmów, żeby GDDKiA odstąpiła od tej decyzji. Przedstawiciele GDDKiA nie ustosunkowali się do tego w żaden sposób. Propozycje zaproponowanych rozwiązań przekażą swoim przełożonym – mówi Witold Modzelewski.

Jak udało się nam ustalić, przedsiębiorcy zaproponowali, żeby zamiast likwidacji zjazdu, ten został zwężony przy pomocy tylko częściowego wydłużenia barierek. To uniemożliwi kierowcom tirów wyjeżdżanie na ul. Zegrzyńską w nieprzepisowy sposób. Przedsiębiorcy nie chcą zamknięcia zjazdu, ponieważ wtedy dojazd do ich firm byłby utrudniony.

– Dzisiejsze spotkanie w tej sprawie nie rozwiązało problemu, ale widzę szansę na dalszą rozmowę. Razem z GDDKiA będziemy się zastanawiać w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo w tym rejonie, jednocześnie nie niszcząc lokalnego biznesu – zapowiedział wczoraj na Facebooku wójt Chodorski.

Jedna z radnych odniosła się do (nie)obecności podczas spotkania większości radnych.

– Szkoda tylko panie wójcie, że radnych poinformował Pan dopiero 2 godziny przed spotkaniem, wiedząc od 23 maja, taka to jest współpraca z Panem, pozdrawiam – skomentowała wpis wójta radna Marta Lipińska.

Urząd Gminy wystosował pisma do GDDKiA, policji i lokalnych przedsiębiorców 23 maja, z kolei informacja o planowanym spotkaniu wpłynęła do Biura Rady 7 czerwca, czyli w dniu spotkania, tuż po godz. 8.00. Kilkanaście minut później urzędnik przekazał ją radnym. Niestety wygląda na to, że wójt przywiązuje większą uwagę do publikowania wpisów na Facebooku aniżeli do podjęcia faktycznej próby rozwiązania problemu. Bo jak inaczej można nazwać tego typu „uprzejmości” w kierunku radnych?

Jabłonna Dla Mieszkańców