Zima znowu zbliża się do Jabłonny

Idzie zima! Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższych dniach na Mazowszu możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu oraz zamieci śnieżnych. Mimo grudniowego falstartu, gmina Jabłonna jest przygotowana do odśnieżania chodników i ulic.

IMGW ostrzega, że w nocy z wtorku na środę na Mazowszu wystąpią opady śniegu o umiarkowanym natężeniu oraz momentami silny wiatr.

– Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 7 cm do 12 cm. Opadom będzie towarzyszył wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, który miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW.

Z kolei w środę mają pojawić się intensywne opady śniegu, a w czwartek zawieje lub zamiecie śnieżne. W najbliższych dniach prawdopodobnie wystąpią również mrozy.

Zimowe aura spowoduje, że kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność na drogach.

Gmina udostępniła specjalny numer telefonu, pod który należy dzwonić w przypadku nieodśnieżonych dróg lub chodników. Wspomniany numer to 602-768-816.

Na terenie naszej gminy utrzymaniem dróg i chodników zajmują się trzy firmy: TIP-TOP Szulc Władysław, STAMEL Stanisław Stachnik, P.P.H.U. ANETKA Cieślińska Aneta. Z powodu zaniedbania urzędu i zbyt późnego ogłoszenia przetargu na zimowe odśnieżanie, w listopadzie i na początku grudnia dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na zaśnieżonych bądź oblodzonych drogach. Na szczęście przed kolejnym powrotem zimy, umowy są już podpisane.

Jabłonna Dla Mieszkańców