ZERO WULGARYZMÓW. Zadbajmy o nasz język!

Język polski jest skarbem naszej kultury narodowej, dlatego jako dziennikarze nie możemy pozwolić na jego brutalizację. Na portalu Jabłonna Dla Mieszkańców nie są tolerowane wulgaryzmy. Prosimy zatem o wspólną dbałość o kulturę naszego pięknego języka.

Już od samego początku funkcjonowania portalu Jabłonna Dla Mieszkańców, redakcja przywiązuje dużą uwagę do procesu moderacji komentarzy umieszczanych przez czytelników pod artykułami. Zdarza się, że część użytkowników próbuje używać podczas przedstawiania swoich opinii słów, które uważane są za wulgarne. Na to naszej zgody nie ma!

– Nasz portal jest miejscem otwartym na wszelkie dyskusje. Mieszkańcy gm. Jabłonna mogą swobodnie wyrażać swoje poglądy, opinie oraz komentarze, jeżeli te oczywiście mieszczą się w granicach prawa. Wolność słowa jest bowiem wartością, którą cenimy szczególnie. Zależy nam jednak, aby poziom dyskusji stał na coraz wyższym poziomie – mówi Daniel Szablewski, red. naczelny Jabłonna Dla Mieszkańców. – Czasami zdarza się, że w komentarzach przesyłanych do moderacji, pojawiają się wulgaryzmy. Reagujemy wtedy w sposób stanowczy. Jako portal chcemy zaproponować naszym czytelnikom coś więcej. Dotyczy to tzw. kropkowania słów, które w zamyśle autorów komentarzy mogą być próbą przemycenia wulgaryzmów. Oficjalnie nimi nie są, ale rzeczywistość daje domysły, że może być inaczej… Zadbajmy zatem o kulturę naszego języka i komentujmy artykuły bez używania wulgaryzmów czy wykropkowanych słów. Mieszkańcy naszej gminy są wspaniałymi osobami, więc spełnienie tej prośby z pewnością będzie dla Państwa tylko formalnością – dodaje.

Szerzący się „luz” językowy, pociąga za sobą prymitywizację języka, co skutkuje używaniem wulgaryzmów szczególnie przez młodzież. Warto zatem przemyśleć, jakie konsekwencje społeczne może mieć użycie – w emocjach – wulgaryzmu w mniej lub bardziej dosadnej formie. W związku z tym będziemy przywiązywać jeszcze większą uwagę do moderacji komentarzy i usuwać jak do tej pory nie tylko wulgaryzmy, ale i wyrażenia, które mogą nimi być.

Jabłonna Dla Mieszkańców