Zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych dla pogorzelców!

Wielu mieszkańców, ogromne pokłady pozytywnej energii i spora kwota zebrana na rzecz pogorzelców z Bożej Woli. Właśnie tak w skrócie można opisać Walentynkowy Koncert Charytatywny dla Państwa Sokołowskich, który odbył się w Suchocinie. To było jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych ostatnich miesięcy na terenie gm. Jabłonna.

W niedzielę, 14 lutego w Domu Weselnym Eden w Suchocinie odbył się koncert charytatywny dla Roberta i Alicji Sokołowskich, którzy na początku stycznia ponieśli ogromne straty w wyniku pożaru ich domu i samochodu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W Edenie pojawiło się ok. 100 osób, w tym m.in. wójt Jarosław Chodorski, przewodniczący Rady Gminy Witold Modzelewski i wiceprzewodnicząca RG Dorota Świątko.

koncert zgromadził wielu mieszkańców

– Cieszę się, że mają państwo otwarte serca na ludzkie nieszczęście. Rodzina Sokołowskich widząc, że jesteście państwo dzisiaj obecni, łatwiej znosi to, czego doświadczyła. Widzą wokół siebie życzliwych ludzi. Chciałabym, żebyście państwo czuli i bawili się bardzo dobrze na dzisiejszym koncercie, natomiast rodzinie Sokołowskich życzę, żeby wszelkie nieszczęścia od was odchodziły i już nic podobnego jak przed miesiącem nie spotkało was w życiu – mówiła radna Teresa Gałecka.

Wójt Chodorski określił niedzielny koncert zwieńczeniem pomocy, w którą już od stycznia zaangażowali się mieszkańcy i urzędnicy. J. Chodorski jak można było wywnioskować, był pod wrażeniem licznego przybycia mieszkańców na koncert organizowany przez radną Gałecką, sołtysów Roberta Liszewskiego i Mirosława Podgrudnego, rady sołeckie Suchocina i Janówka Drugiego oraz portal „Jabłonna Dla Mieszkańców”.

– Dzisiaj mamy 14 lutego, czyli Walentynki. To właśnie dla Państwa Sokołowskich, naszych sąsiadów otwieramy nasze serca. Państwa obecność pokazuje, że mieszkańcy gm. Jabłonna nie są obojętni na los drugiego człowieka – zwrócił się do publiczności Daniel Szablewski, jeden z organizatorów, po czym wręczył różę A. Sokołowskiej.

organizatorzy podziękowali rodzinie Sokołowskich za obecność

D. Szablewski nawiązał do wydarzeń dokładnie sprzed 74 lat, kiedy powstała Armia Krajowa.

– Była to najsilniejsza i najlepiej zorganizowana podziemna armia europejska w trakcie II Wojny Światowej. Wstępując w jej szeregi, jedyną nagrodą dla żołnierzy miało być zwycięstwo. Nasi rodacy szli w bój, wierząc w ideały i marząc o wolnej, niepodległej i bezpiecznej Polsce. Armię Krajową tworzyła społeczność naszych rodaków. Była to piękna idea łącząca różne pokolenia Polaków. Dzisiaj, 74 lata później, życzę państwu, by mieszkańcy gm. Jabłonna czerpali wzorce z bohaterów państwa podziemnego i pamiętali, że to właśnie mieszkańcy są największym skarbem tej gminy. Podobnie jak dzisiaj, tu i teraz, kiedy mieszkańcy pomagają mieszkańcom – kontynuował D. Szablewski.

Następnie głos zabrała rodzina Sokołowskich.

– Dzięki waszej pomocy odzyskujemy chęci do dalszego życia. Ten koncert jest pięknym gestem z waszej strony i dowodem na to jak bardzo nasze nieszczęście nie stało się dla was obojętne. Wiemy już, że to miejsce, które wybraliśmy do zamieszkania, jest wyjątkowe. Dziękujemy, że przyjęliście nas do waszych serc – mówiła A. Sokołowska.

artyści jak zawsze profesjonalnie przygotowani

Organizatorzy tego dnia zapewnili bogaty program artystyczny. Najpierw wystąpiła śpiewaczka operowa Ewa Szarlińska, natomiast później zespół teatralno-kabaretowy Moderato pod kierownictwem Małgorzaty Andrzejewskiej. Oba występy artystów z terenu gm. Jabłonna zostały nagrodzone głośnymi oklaskami. Miłym gestem było wręczenie kwiatów przez przewodniczącego Modzelewskiego.

Głównym punktem programu były jednak licytacje. Do prowadzącego niedzielną imprezę Marka Karpowicza, dołączył Andrzej Szczodrowski. Podczas koncertu można było wylicytować m.in. cenne obrazy, rękodzieła, książki, płyty muzyczne, akwarium ze złotą rybką i wiele, wiele innych przedmiotów. Królem licytacji został W. Modzelewski, który zakupił jeden z obrazów za kwotę 1.000 zł. Co ciekawe, przewodniczący rady wraz z małżonką postanowili przekazać obraz rodzinie Sokołowskich, zapewniając, że zawsze mogą liczyć na pomoc sąsiadów z terenu naszej gminy.

Ostatecznie organizatorzy koncertu zebrali 4.055 zł, które komisyjnie przekazali pogorzelcom. Jako ciekawostkę możemy podać, że we wspomnianej kwocie pełno było… pięciozłotówek. Jeden z anonimowych darczyńców przyniósł na koncert puszkę po kawie wypełnioną właśnie takimi monetami. Brawo!

Podsumowując, pragniemy podziękować:
– mieszkańcom i wszystkim gościom za obecność i hojność,
– anonimowym darczyńcom za przekazanie przedmiotów do licytacji,
– radnej Gałeckiej, sołtysom Liszewskiemu i Podgrudnemu, radom sołeckim Suchocina i Janówka Drugiego za wspólną organizację koncertu,
– Danielowi Kaczmarczykowi za projekt plakatu,
– właścicielom Domu Weselnego Eden w Suchocinie za udostępnienie sali,
– drukarni Studio Format w Rajszewie za wykonanie plakatów,
– redakcjom Wirtualnego Legionowa, Gazety Nowodworskiej, Mazowieckiego Gońca Lokalnego, Gazety Powiatowej, Gazety Miejscowej, Wirtualnego Nowego Dworu, Radio Hobby i LTV Legionowo za objęcie koncertu patronatami medialnymi i promocję wydarzenia,
– Powiatowi Legionowskiemu i Gminie Jabłonna za promocję koncertu.

Jabłonna Dla Mieszkańców