Zapominalska gmina. Położyli asfalt, zerwali go i położyli na nowo

Niewiele ponad dwa lata temu Urząd Gminy położył nową nakładkę asfaltową na sięgaczu ul. Bagiennej w Chotomowie. Inwestycja kosztowała blisko 85.000 zł. Wójt zapomniał jednak, że na tej ulicy trzeba będzie wybudować sieć wodno-kanalizacyjną. W związku z tym asfalt zerwano, sieć wod-kan wykonano, a asfalt położono ponownie. W tym samym czasie brakuje pieniędzy na remonty innych ulic w gm. Jabłonna, które są w opłakanym stanie.

Na ul. Bagiennej w Chotomowie w ubiegłym roku trwała budowa sieci wodno-kanalizacyjnej. Prace obejmowały również sięgacz ul. Bagiennej 4-F. Wspomniany odcinek drogi o długości 135 metrów przeszedł przebudowę już 2 lata wcześniej. Wówczas wykonawca wylał asfalt, jak również wykonał pobocza i zamontował na zakrętach kostkę. Ponadto wykonano odwodnienie ulicy. Całość prac, które wówczas zatwierdził wójt Jarosław Chodorski, kosztowała gminę 84.870 zł.

Źródło: Urząd Gminy Jabłonna

Po dwóch latach okazało się, że urzędnicy zapomnieli o połączeniu prac z budową wodociągu i kanalizacji. W związku z tym podjęto decyzję o zerwaniu asfaltu i rozpoczęciu robót wodno-kanalizacyjnych. Droga oczywiście została odtworzona, a asfalt wylany na nowo, aczkolwiek gdyby kolejność była odwrotna – najpierw położono sieć wod-kan, a dopiero później przebudowano drogę, gmina zaoszczędziłaby wspomniane 84.870 zł. A tak wykonano inwestycję, która w niedługim czasie została po prostu zniszczona.

Sięgacz ul. Bagiennej niewiele ponad 2 lata temu po wylaniu asfaltu:

Sięgacz ul. Bagiennej we wrześniu 2019 roku: