Zamontowano witacze przy ścieżce rowerowej

Na terenie gm. Jabłonna zapanowała moda na witacze. Ponad 38 tysięcy złotych kosztowało Urząd Gminy wykonanie i montaż LED-owych kasetonów reklamowych, które zamontowano na słupach oświetleniowych wzdłuż ul. Strużańskiej między Legionowem a Józefowem.

– Ta ścieżka rowerowa została wykonana „na bogato”. I dobrze! Nie ma takiej ani w Legionowie, ani w Nieporęcie. Chodnik, ścieżka, latarnie i witacze robią wrażenie. Inne samorządy mogą się od nas uczyć – chwali inwestycję p. Krzysztof.

Uwagę przechodniów i rowerzystów przyciągają przede wszystkim witacze, które zamontowano na słupach oświetleniowych. LED-owe reklamy początkowo miały kosztować 32.305,95 zł. W tej cenie firma miała zamontować 14 obustronnych kasetonów. Urzędnicy postanowili jednak zmienić umowę i za zgodą wójta Chodorskiego zdecydowali się na wykonanie i montaż 20 pojedynczych witaczy w cenie 38.283,75 zł.

W mediach lokalnych Michał Smoliński, rzecznik Urzędu Gminy poinformował, że znaki zaprojektował referat marketingu. Warto jednak dodać, że zgodnie z podpisaną umową za wykonanie wizualizacji witaczy odpowiedzialny był zewnętrzny wykonawca.

– Słyszałem, że wójt i radni będą wypuszczać obligacje na kilkadziesiąt milionów. Ciekawe czy witacze zostaną pokryte pieniędzmi z tych obligacji? Rozumiem, że jak pojawiają się pieniądze to trzeba inwestować, ale dla mnie taki zakup jest szastaniem pieniędzmi. Wolałbym, żeby te 38 tysięcy zostało przeznaczone na naprawę mojej drogi – mówi p. Robert.