Zamknięty plac zabaw

Do naszej redakcji zwróciła się mieszkanka Chotomowa, która chciała udać się z kilkuletnią córką na plac zabaw przy ul. Żeligowskiego. Niestety furtka była zamknięta i nie było możliwości wejścia do środka. Radny Syguła obiecał, że w poniedziałek zainterweniuje w tej sprawie.

Dziś około 14.00 pani Ania zamierzała wraz z dzieckiem udać się na plac zabaw przy ul. Żeligowskiego w Chotomowie. Na miejscu okazało się jednak, że wejście na plac zabaw jest niemożliwe, ponieważ furtka była zamknięta na kłódkę.

– Dlaczego w weekend nie można skorzystać z placu zabaw? W tygodniu pracuję i tylko w sobotę czy niedzielę mogę spędzić czas z córką na świeżym powietrzu – mówi nam pani Ania.

O problemie powiadomiliśmy radnego, który mieszka przy ul. Żeligowskiego.

– To musiała być wyjątkowa sytuacja, ponieważ jest pani, która jest odpowiedzialna za otwieranie i zamykanie placu zabaw. W poniedziałek będę interweniował w tej sprawie. Nie wyobrażam sobie, żeby plac zabaw był zamknięty w weekendy – mówi radny Arkadiusz Syguła. – Może w związku z tym, że wczoraj wzdłuż przedszkola była zdejmowana siatka i założono nowe przęsła, plac zabaw już w ogóle nie będzie otwarty? Żeby dzieci nie niszczyły? Wydaje mi się, że instalacja przęseł mogła być spowodowana przyjazdem TVP 3, które robiło wywiad o przedszkolu. Przed przyjazdem telewizji nawet uprzątnięto ulicę. Mam nadzieję, że będą częściej przyjeżdżać, ponieważ wtedy robota idzie – dodaje radny.

Jabłonna Dla Mieszkańców

DSC_0633