Zabrakło pieniędzy na remonty dróg. Brakuje 400.000 złotych

Mimo że mamy dopiero połowę października, w Urzędzie Gminy skończyły się pieniądze na remonty dróg gruntowych. W tej chwili brakuje około 400 tys. złotych, aby można było dokończyć zaplanowane prace.

Wraz z jesienią, w Polsce, już na dobre zagościła deszczowa pogoda. Nie jest tajemnicą, że kiedy pojawiają się opady, szybko pogarsza się stan dróg gruntowych. Tak też jest w przypadku gm. Jabłonna, gdzie wielu mieszkańców narzeka na błoto i problemy z przejezdnością.

Prace związane z kruszywowaniem i utwardzaniem dróg zostały jednak wstrzymane. Urząd Gminy wydał już wszystkie środki finansowe, które były zaplanowane na wspomniane remonty. Jak udało się nam ustalić, urzędnicy wystąpili do wójta o zwiększenie budżetu na remonty dróg o 400 tys. złotych, aby móc zrealizować zaplanowane prace i aktualnie czekają na podjęcie decyzji w tej sprawie. Roboty zostaną wznowione, jeżeli wójt i radni uznają za stosowne dołożenie brakujących środków.

Komentarze

  • 16 października 2020 at 11:58
    Link

    ktoś chyba kreci niezłe lody, ileż może kosztować godzina pracy równiarki ? drogi gruntowe powinny być równane 2 x w roku…….ale czemu sie dziwicie jak to wszystko to urzędnicze odpady z Izabelyna, Bacbic i Płóńska

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *