Zabierają pojemniki, które należą do mieszkańców

Na terenie gm. Jabłonna trwa odbiór pojemników na odpady zmieszane. Coraz więcej mieszkańców informuje, że firma Partner zabiera również pojemniki, które nie należą do niej, tylko do mieszkańców. Inni denerwują się, że nie mogą skontaktować się z przedsiębiorstwem w sprawie zakupu dotychczas używanych pojemników. Urząd Gminy z problemami dotyczącymi pojemników odsyła do firmy.

W tym miesiącu firma Partner kończy współpracę z gm. Jabłonna w zakresie odbioru odpadów komunalnych. W styczniu za wykonywanie tej usługi odpowiedzialne będzie już inne przedsiębiorstwo. Dotychczasowy wykonawca kilka tygodni temu zapowiedział, że w grudniu przy ostatnim odbiorze odpadów zmieszanych, zabierze od mieszkańców pojemniki, z których ci korzystali w ramach umowy zawartej między firmą a gminą.

Okazuje się jednak, że część mieszkańców została przed świętami bez własnych pojemników, ponieważ firma zabrała ich prywatne pojemniki. Mieszkańcy informują, że dzwonią do gminy, a ta odsyła ich do firmy. Z kolei dzwoniąc do wskazanej firmy, nikt nie odbiera i koło się zamyka. Część mieszkańców dodaje również, że nie otrzymali odpowiedzi na wysłane maile. Próżno również szukać jakiejkolwiek informacji na stronie internetowej firmy.

– Czemu zabrali mają własność z mojej posesji, nie brałem ich pojemnika więc czemu zabrali mój prywatny. Dla mnie to jest kradzież – pisze p. Mariusz.

– Wcale nie jest tak łatwo dogadać się z firmą Partner co do pojemników. Zadzwoniłam do firmy to odesłano mnie do strony internetowej. Ale na stronie internetowej nie ma żadnej zakładki przez którą taki pojemnik można zamówić czy odkupić. Od trzech dni próbuje się do nich dodzwonić i nic z tego nie wychodzi. Więc co teraz? – dodaje p. Beata.

– Zabrali wielu mieszkańcom ich własne pojemniki – twierdzi p. Bogusława.

– Gmina kieruje wszystkich do firmy Partner a to raczej nic nie da. Ja osobiście byłem przy kradzieży mojego pojemnika, który kilka lat temu odkupiłem od firmy AgComplex ale oczywiście nie mam na to faktury. Panowie powiedzieli, że pretensje trzeba zgłaszać do gminy bo oni mają listę i nie widzą na niej, że to odkupiony pojemnik. Błędne koło – denerwuje się p. Arek.

– Dziwne mi zakosili mój zielony 240 l i 240 niebieski który mieli prawo. Ciekawe kto mi odda mój kosz teraz? A dodam że paragonu już dawno nie mam – komentuje p. Marzena.

– Gmina Jabłonna pospieszyła się i zabrała również pojemniki które są własnością prywatną mieszkańców. Bardzo słabo przeprowadzona zmiana – pisze p. Agnieszka.

Co na to Urząd Gminy? Urzędnicy informują, że jeśli pojemnik należy do mieszkańcy, to „wszelkie kwestie odnośnie pojemników prosimy wyjaśniać bezpośrednio z firmą PARTNER Sp. z o. o. pod numerem telefonu 730 622 224”.