Z lasu znikają kolejne drzewa

Do końca tego roku Leśnictwo Bagno zamierza pozyskać jeszcze 8919 metrów sześciennych drewna. Dowiedzieliśmy się, dlaczego w lesie wzdłuż drogi wojewódzkiej biegnącej od Jabłonny do Nowego Dworu Mazowieckiego znikają kolejne drzewa.

W ostatnim czasie coraz więcej czytelników alarmowało nas, że w lesie znajdującym się na terenie gm. Jabłonna są wycinane kolejne drzewa. Jak okazuje się, prace związane z pozyskaniem drewna realizowane są na zlecenie Nadleśnictwa Jabłonna.

– Drzewa usuwane są w ramach zabiegów pielęgnacyjnych oraz w ramach cięć rębnych. Wszystkie te cięcia wykonywane są w oparciu o zasadę zachowania trwałości lasu. W miejscach gdzie las został usunięty całkowicie zostaną posadzone młode drzewka, które w przyszłości stworzą kolejne pokolenie lasu – informuje Paweł Paszkowski z Nadleśnictwa Jabłonna. -Prace związane z odnowieniem powierzchni realizowane będą w 2017 roku – dodaje nasz rozmówca.

Zgodnie ze stanem na 5 kwietnia br. w Leśnictwie Bagno pozyskano już 2969 metrów sześciennych, a do końca roku planuje się pozyskać jeszcze 8918 metrów sześciennych drewna.

Wspomniane drewno jest przeznaczone do sprzedaży w ramach umów zawartych przez Nadleśnictwo Jabłonna, jak i do sprzedaży detalicznej na lokalnym rynku.

Jabłonna Dla Mieszkańców