Wybory: Grzelak sołtysem Rajszewa

W sobotnie popołudnie odbyły się wybory sołeckie w Rajszewie. Jedynie dotychczasowa sołtys ubiegała się o sprawowanie tej funkcji w nowej kadencji.

W sobotę, 21 marca o godz. 18.00 mieszkańcy Rajszewa spotkali się w filii GCKiS w Skierdach, aby spełnić obywatelski obowiązek i wybrać sołtysa oraz Radę Sołecką.

Dotychczasowa sołtys – Hanna Grzelak – będzie gospodarzem sołectwa w kolejnej kadencji. Otrzymała 22 głosy i była jedyną kandydatką na sołtysa.

– Chcę dalej pracować dla naszej społeczności. Znam problemy mieszkańców i staram się zgłaszać je do gminy – mówiła Hanna Grzelak.

Na poparcie swoich słów poinformowała, że niedawno zbierała podpisy mieszkańców pod wnioskami dotyczącymi melioracji wałów oraz budowy ul. Jaśminowej.

– Z panią sołtys współpracuje mi się bardzo dobrze. Pani Hania interesuje się wszystkim i na sesjach często zabiera głos w sprawach mieszkańców – powiedziała radna Dorota Świątko.

Mieszkańcy wybrali również Radę Sołecką. W jej skład weszli: Halina Kacperska (16 głosów), Marek Konowrocki (15), Agnieszka Mołodowiec (17), Krystyna Walczak (17) i Krzysztof Wielądek (15). Jeszcze przed głosowaniem z wyborów wycofała się Maria Holka.

Hannie Grzelak i Radzie Sołeckiej gratulujemy zwycięstwa w wyborach i życzymy owocnej pracy w nowej kadencji!

Zdjęcia z wyborów w Rajszewie znajdują się TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców