Wreszcie zadbają o drogi gruntowe

Mimo że mamy już połowę września, Urząd Gminy dopiero teraz wybrał firmę, która w tym roku będzie odpowiedzialna za bieżące utrzymanie dróg gruntowych. Wykonawca będzie musiał podkręcić tempo prac, ponieważ zgodnie z ogłoszeniem, zamówienie będzie obowiązywać jedynie przez miesiąc.

W tym roku mieszkańcy korzystający z dróg gruntowych na terenie gm. Jabłonna musieli uzbroić się w cierpliwość. Nie dość, że po zimie były w fatalnym stanie, to dopiero teraz Urząd Gminy wyłonił wykonawcę na ich bieżące utrzymanie. W tym tygodniu wybrano ofertę firmy Usługi Transportowe, Budowlane i Drogowe Ziemiecki Ireneusz z Pieścirogów Starych. Wykonawca zarobi 63.910,80 zł. W ogłoszeniu znajduje się informacja, że pace będą wykonywane jedynie do 16 października. Można zatem spodziewać się, że pracownicy firmy spod Nasielska będą mieli pełne ręce roboty.

Wiele dróg gruntowych na terenie gm. Jabłonna jest w kiepskim stanie i wymagają interwencji już od wiosny. Jedną z takich ulic jest Brzozowa w Bożej Woli.

– Czy zostanie wyrównana ulica Brzozowa i kiedy? Po dużych opadach deszczu tworzą się duże kałuże co utrudnia a wręcz uniemożliwia przejście „suchą nogą” – pyta p. Krzysztof.

– W bieżącym tygodniu planowane jest podpisanie umowy z wybranym w drodze przetargu wykonawcą bieżącego utrzymania dróg gruntowych. Gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą, rozpoczniemy prace na ul. Brzozowej – odpowiada Wydział Gospodarki Komunalnej.

W sprawie ul. Brzozowej mieszkańcy interweniowali już kilka miesięcy temu. Wtedy samochody ciężarowe na jedną z działek nawoziły ziemię i niszczyły nawierzchnię drogi. Mieszkańcy narzekali, że ich samochody przez to nadają się tylko do wizyt u mechanika.

– Poniżej moje zgłoszenie i Państwa odpowiedź w sprawie ulicy Brzozowej w Bożej Woli – z maja! tego roku. Cytuję: „Ulica Brzozowa w Bożej Woli będzie naprawiana w ramach prac z zakresu bieżącego utrzymania dróg.” Droga od tego czasu kompletnie nieruszona. Nie daje się już nią nawet przejść. Rozjeżdżone błoto, koleiny. Od strony Dębowej zupełnie nie do użytku. Podobno zobowiązali Państwo właścicielkę działek po Panu Bartkowskim (to jej działania w ogromnej mierze zniszczyły drogę) do naprawy nawierzchni. W takim razie proszę to wyegzekwować skoro zezwolili Państwo na taka inwestycję – pisała do gminy pani Agnieszka.

Miejmy nadzieję, że w następnym roku nie będzie podobnego poślizgu z naprawami dróg gruntowych jak w tym roku.

Jabłonna Dla Mieszkańców