WOŚP 2020. Sołtys Chotomowa odpowiada odnośnie braku wydarzeń

Coraz więcej mieszkańców zastanawia się, dlaczego Gmina Jabłonna, Gminne Centrum Kultury oraz szkoły nie organizują dziś wydarzeń związanych z 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tematu odniósł się sołtys Chotomowa. – Pod Feniem kwestują chyba ze dwie grupy osób, a pod Kościołem w Chotomowie chyba ze cztery grupy osób. Tak więc jak ktoś chce się dorzucić do WOŚP to nie ma problemu – pisze Sylwester Machnio.

Od wielu lat gminny sztab WOŚP działał w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie, gdzie odbywały się m.in. występy artystyczne oraz licytacje. Placówka zrezygnowała jednak z organizacji tegorocznego finału. Z kolei Urząd Gminy Jabłonna oraz Gminne Centrum Kultury nie były zainteresowane organizacją jakichkolwiek wydarzeń związanych z 28. Finałem WOŚP. Zapytaliśmy wójta Jarosława Chodorskiego o rezygnację z udziału w WOŚP, ale nie był on zainteresowany udzieleniem komentarza.

Do całej sprawy odniósł się sołtys Chotomowa.

– Podejdźmy do tego tematu na spokojnie… Pod Feniem kwestują chyba ze dwie grupy, a pod Kościołem w Chotomowie chyba ze cztery grupy osób. Tak więc jak ktoś chce się dorzucić do WOŚP to nie ma problemu. Ja już to zrobiłem nie na przekór komukolwiek, tylko dlatego, że tak chciałem – uważa sołtys Sylwester Machnio.

Mieszkańcy dziwią się

Większość mieszkańców dziwi się jednak, że we wszystkich okolicznych gminach organizowane są wydarzenia związane z WOŚP, natomiast Gmina Jabłonna jest niechlubnym wyjątkiem.

Fot. Gmina Jabłonna. Na zdjęciu sołtys Sylwester Machnio (pierwszy od lewej) i wójt Jarosław Chodorski (pierwszy od prawej) podczas II Orszaku Trzech Króli w Chotomowie.