Wolontariusze z Rajszewa zebrali ponad 25.000 złotych!

– U nas też rekord! Nasi Wolontariusze zebrali ponad 25 tysięcy! Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie! – informuje Szkoła Podstawowa Sapere Aude w Rajszewie. Jak wyglądał 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gm. Jabłonna?

Wczoraj w całej Polsce odbywał się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Wiatr w żagle” – takie hasło przyświecało podczas tegorocznego finału. Jak poinformował Jurek Owsiak, pieniądze zbierane są dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Do akcji przyłączyli się również wolontariusze z terenu naszej gminy. Jedyny sztab w gm. Jabłonna działał w Rajszewie w niepublicznej Szkole Podstawowej Sapere Aude. Tamtejsi wolontariusze zebrali ponad 25.000 zł na rzecz WOŚP.

W tegorocznym finale wielu mieszkańców gm. Jabłonna działało w legionowskich sztabach. M.in. strażaków z OSP Jabłonna można było spotkać w LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Według danych z poprzedniego dnia, podczas 28. Finału WOŚP zebrano łącznie 115.362.894 zł, natomiast w pow. legionowskim około 740.000 zł.

 

Fot. Szkoła Podstawowa Sapere Aude w Rajszewie