Woda popłynie z Legionowa do Jabłonny

Już niedługo woda z Legionowa popłynie do Jabłonny. PWK Legionowo rozpoczęło budowę ok. 1,6 km sieci wodociągowej do osiedla Rajska Jabłoń oraz do Leroy Merlin, planowanej stacji Orlen i KFC w Jabłonnie.

– W drugiej połowie grudnia rozpoczęła się budowa ok. 1,6 km sieci wodociągowej do osiedla Rajska Jabłoń i Leroy Merlin w Jabłonnie. Budowa zostanie wykonana techniką bezwykopową tzw. przewiertu sterowanego. Jest to jedna z pierwszych ogromnych inwestycji obejmująca przyjętą w 2018 r. strategię rozwoju PWK opartą na współpracy z sąsiednimi Gminami, mającą na celu zaopatrzenie ich w wodę i odprowadzanie ścieków – informuje Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Legionowo.

Woda zostanie dostarczona nie tylko do osiedla Rajska Jabłoń, liczącego ok. 2500 mieszkańców oraz do Leroy Merlin, ale i do planowanej stacji Orlen i KFC. Budowa obejmie ulice: Sobieskiego, Szarych Szeregów i Akademijną. Ponadto wykonane zostaną dwa przejścia przez drogę krajową oraz długi, bo liczący 600 m odcinek w drodze serwisowej. Łączna długość inwestycji do 1,6 km.

Źródło: PWK Legionowo