Włosi przyjadą do Polski. Będą spać u mieszkańców

Na początku maja Jabłonnę odwiedzą samorządowcy z zaprzyjaźnionej gminy Vignanello. Urząd Gminy sonduje możliwość umieszczenia części wycieczki u mieszkańców.

Za kilka tygodni do gm. Jabłonna przyjedzie delegacja urzędników z włoskiej gminy Vignanello. Będzie ona liczyła od 15 do 20 osób. Pod uwagę są brane dwa terminy pobytu: od 30 kwietnia do 3 maja i od 1 do 4 maja. Część delegacji zostanie zakwaterowana w jabłonowskim Pałacu, natomiast pozostali Włosi – według planów urzędu – mają zamieszkać u mieszkańców.

W trakcie pobytu zostanie podpisana dwustronna umowa między gm. Jabłonna i Vignanello. Włoska delegacja zamierza również poświęcić czas na zwiedzanie naszej gminy, jak i Warszawy.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2015 roku 4-osobowa delegacja na czele z wójtem Jarosław Chodorskim, wybrała się do włoskiego Vignanello. Mimo że radni dopytywali wójta podczas sesji Rady Gminy w październiku ub.r. o skład delegacji, ten ukrywał, kto poleci do Włoch. Warto nadmienić, że kilka dni przed sesją gmina zarezerwowała imienne bilety lotnicze dla wójta, dwóch radnych oraz urzędniczki.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy