Własnymi siłami zbudowali patio

Wystarczą przede wszystkim dobre chęci i gotowość do ciężkiej pracy, by zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Od poniedziałku uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonnie mogą korzystać z patio.

W ubiegłym tygodniu pracownicy szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice zakończyli prace związanie z powstaniem patio na terenie jabłonowskiej szkoły. Od wczoraj uczniowie mogą podczas przerw wychodzić na świeże powietrze i odpoczywać o w otoczeniu pięknych roślin, krzewów oraz drzewek. Wkrótce staną tam również ławki ogrodowe.

– Wraz z nadejściem wiosny podjęłam decyzję o zagospodarowaniu dotąd pustego, niewykorzystywanego terenu między ścianami budynków. Własnymi siłami postanowiliśmy stworzyć miejsce dla dzieci, w którym będą odpoczywać. To ma być bezpieczne miejsce, gdzie uczniowie usiądą, porozmawiają i zrelaksują się – tłumaczy inicjatorka pomysłu Agata Gołowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonnie.

Jak udało się nam dowiedzieć, pani dyrektor również pomagała przy budowie patio. Zdarzało się, że pracowała przy tym nawet do godz. 23.30. Warto też podkreślić trud włożony przez rodziców, którzy pomagali przy pracach ogrodowych oraz uczniów przynoszących sadzonki roślin i drzewek.

Dyrekcja szkoły pragnie szczególnie podziękować wszystkim osobom, które dostarczyły nieodpłatnie ziemię ogrodową, korę i kostkę. Kolejnym przedsięwzięciem będzie wykonanie skoczni w dal. Jej powstanie usprawni zajęcia wychowania fizycznego.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Szkoła Podstawowa w Jabłonnie