Wisła Jabłonna – Mazur II Radzymin 4:0

Wisła Jabłonna znowu sprawiła wiele radości swoim kibicom. W ostatni weekend nasi piłkarze wygrali z silnymi rezerwami Mazura Radzymin 4:0. Zapraszamy do przeczytania relacji.

Zespół prowadzony przez Ryszarda Stromeckiego w sobotę w samo południe podejmował wicelidera tabeli – rezerwy radzymińskiego Mazura, które w obecnych rozgrywkach na 6 kolejek zgromadziły zaskakującą ilość punktów (16 punktów) i przed meczem stawiane były w roli faworyta spotkania. Mecz zweryfikował, że bez pomocy pierwszego zespołu, nasi rywale nie mają nic do powiedzenia i powinni podziękować swojemu bramkarzowi, który bronił w beznadziejnych sytuacjach oraz źle nastawionym celownikom naszych zawodników, którzy marnowali sytuacje raz za razem.

Łupem bramkowym podzielili się Jarek Kowalski, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce oraz Kamil Szraga i Adam Fronczek, który zdobył przepiękną bramkę wyprowadzając Wisłę w 21. minucie na prowadzenie. Niestety w 53. minucie kontuzji najprawdopodobniej stawu łokciowego nabawił się Daniel Zalewski. Miejmy nadzieje, że nie jest to groźny uraz i „Wafel” wróci do nas już na najbliższy mecz z LKS Rotavią Nieporęt.

Minuty:

8′ Wyrzut z autu Mikołaja Kropicza, głową przedłuża Mateusz Kowalski, piłkę przyjmuje Adam Fronczek, ale jego strzał wysoko nad bramką.

9′ Głęboka wrzutka zawodnika Mazura, pewnie wyłapuje Tomasz Kokosiński.

10′ Mateusz Kowalski do Daniela Zalewskiego, wrzutka, wybija obrońca a po chwili momentalnie strzał oddaje Piotr Małyszew, jednak obok lewego słupka bramki gości.

12′ Małyszew wyprzedza obrońcę, wbiega z piłką w pole karne, wrzuca. Niestety w ostatniej chwili z nogi Szymona Prandziocha piłkę zdejmuje obrońca Radzymina i wybija poza strefę zagrożenia.

13′ Zalewski podaje do Jarka Kowalskiego, ten głową do Adama Fronczka, strzał i obok bramki.

15′ Maciej Lech na spółkę z Michałem Banaszkiem powstrzymują groźnie zapowiadającą się akcję Mazura.

18′ Prandzioch do Mateusza Kowalskiego, ten decyduje się na strzał z 25 m, ale wprost w bramkarza.

21′ Akcja Wisły. Cezary Kowalski zagrywa do Piotrka Małyszewa, ten oddaje Fronczkowi a Adam po zejściu do środka oddaje piękny strzał, który mimo rozpaczliwej interwencji golkipera gości ląduje w siatce. 1:0!

23′ Fronczek do Jarka Kowalskiego, któremu udaje się oszukać obrońców jednym zwodem, podaje do Zalewskiego, który mając wolne miejsce uderza wysoko nad bramką. To powinien być gol!

24′ Strzał z czuba gracza Mazura, wprost w naszego bramkarza. Piłka „rogalem” mija prawy słupek przyjezdnych, jęk zawodu na trybunach.

42′ Zalewski do Prandziocha, strzał Szymona. Obok bramki.

43′ Rozpoczęcie akcji spod własnej brammki Kokosińskiego, wykop, piłkę otrzymuje Szymon Prandzioch i przy zdziwieniu wszystkich na stadionie razem z Jarkiem Kowalskim ,wychodzą naprzeciw jednemu obrońcy i bramkarzowi, gdzie Szymon w ostatniej chwili podaje piłkę do Jarka, który na pustą bramkę zdobywa gola do szatni. 2:0!

46′ Fronczek po wrzutce Prandziocha wykorzystuje nieporozumienie dwóch obrońców i gdy każdy kibic wstaje świętować bramkę, okazuje się, że piłka trafiła w boczną siatkę.

53′ Zmiana w zespole Wisły. Kontuzjowanego Daniela Zalewskiego zastępuje Tomasz Wierzbicki.

56′ Kropicz w indywidualnej akcji, mija 5 zawodników Mazura jednak zamiast podawać lub strzelać, traci piłkę na rzecz gości.

65′ Z rożnego Wierzbicki, wybija obrońca, Czarek Kowalski uderza z pierwszej piłki jednak wysoko nad bramką.

70′ Zmiana w ekipie Wisły. Boisko opuszcza Mikołaj Kropisz, a na jego miejsce melduje się Kamil Szraga.

71′ Tomek Wierzbicki podaje do Kamila Szragi, jednak zbyt lekko strzela Kamil i bramkarz pewnie broni strzał gracza Wisły.

75′ Po dwóch próbach Tomka Wierzbickiego za trzecim razem strzałem pod poprzeczkę bramkę zdobywa Jarek Kowalski. 3:0!

78′ Po rzucie rożnym wykonywanym przez Wierzbickiego i odbiciu się od obrońcy Mazura piłkę głową do bramki kieruje Kamil Szraga zdobywając tym samym swojego pierwszego gola w sezonie. 4:0!

80′ Po podaniu Szymona Prandziocha sytuacji sam na sam nie wykorzystuje Wierzbicki – bramkarz broni.

81′ Zmiana w ekipie Wisły. Z boiska schodzi Szymon Prandzioch a w jego miejsce na placu pojawia się Adrian Polak.

83′ Goście po wrzutce z rzutu rożnego próbują swojego szczęścia, jednak broni Kokosiński.

85′ Strzał z 25 m Mateusza Kowalskiego bez problemów broni bramkarz przyjezdnych.

86′ Zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza strzelec dwóch bramek Jarosław Kowalski a jego miejsce zajmuje entuzjastycznie witany przez swój Fan Club – Radosław Paterek.

88′ Adrian Polak po podaniu Mateusza Kowalskiego i minięciu bramkarza z ostrego kąta strzela w boczną siatkę.

90′ Kolejny raz sam na sam z bramkarzem wychodzi Tomasz Wierzbicki, jednak i tym bramkarz broni strzał naszego pomocnika.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na mecz 8. kolejki, w której to zmierzymy się z LKS Rotavia Nieporęt. Spotkanie zostanie rozegrane 9.10.2016 o godzinie 15.00 w Krubinie przy ul. Jeziornej 40.

Wisła Jabłonna – RKS Mazur II Radzymin 4:0 (2:0)

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Mikołaj Kropisz (70′ Kamil Szraga), Michał Banaszek, Maciej Lech – Adam Fronczek, Cezary Kowalski, Mateusz Kowalski, Szymon Prandzioch (81′ Adrian Polak) – Daniel Zalewski (53′ Tomasz Wierzbicki), Jarosław Kowalski (86′ Radosław Paterek). Pozostali rezerwowi: Mariusz Smorczewski (br), Zbigniew Marzęcki, Sebastian Strzyżewski.

Bramki: 1:0 21′ Adam Fronczek (as. Piotr Małyszew), 2:0 43′ Jarosław Kowalski (as. Szymon Prandzioch), 3:0 75′ Jarosław Kowalski (bez asysty), 4:0 78′ Kamil Szraga (bez asysty).