Wicewójt radzi: „Zachęcam do zmiany opon”

Dopiero w następnym tygodniu Urząd Gminy podpisze umowy na zimowe utrzymanie dróg i chodników. Do tego czasu wicewójt radzi, żeby kierowcy wymienili opony letnie na zimowe.

Kilka dni temu informowaliśmy, że gm. Jabłonna nie przygotowała się do sezonu zimowego i z opóźnieniem ogłosiła przetargi na zimowe utrzymanie dróg, chodników, miejsc postojowych i ciągów pieszo-jezdnych. To spowodowało, że  kiedy pogorszyła się pogoda, piesi musieli uważać poruszając się po śliskich chodnikach, natomiast kierowcy jeżdżąc po oblodzonych drogach. M.in. w ostatni poniedziałek młoda kobieta jadąca ul. Dębową w Bożej Woli, straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w pobliskie ogrodzenie. Powód? Lód na drodze.

auto

Parę dni temu na gminnych drogach było niebezpiecznie

– W następnym tygodniu będą podpisane wszystkie umowy. Postępowania przetargowe zostały już zrealizowane. Gm. Jabłonna jest przygotowana. Jak do tej pory, nie słyszałem żadnych skarg i uwag odnośnie mieszkańców. Jeśli takie są, proszę zgłaszać je do Wydziału Gospodarki Komunalnej – poinformował na wczorajszej sesji Rady Gminy wicewójt Marcin Michalski (na zdjęciu po lewej).

Jeden z radnych dopytywał, kiedy w takim razie gmina rozpocznie normalne odśnieżanie i posypywanie dróg.

– Nie odpowiedział mi pan na pytanie, tylko powiedział, że przetarg będzie rozstrzygnięty za tydzień czy półtora. Proszę pana, chcę wiedzieć, czy będę mógł wyjechać z domu, jak będzie ślizgawica. Jeśli taka będzie, nie będę mógł poruszać się i oświadczam, że wtedy złożę zawiadomienie do prokuratury – mówił radny Arkadiusz Syguła.

Wicewójt stwierdził, że zachęca wszystkich do zmiany opon na zimowe.

– Odpowiedź „pan sobie zmieni opony” to obraza dla Rady Gminy Jabłonna. Trochę szacunku, bo jest pan zbyt młodym człowiekiem, żeby w ten sposób traktować radnych. Bardzo proszę, żeby pan szanował radnych i udzielił odpowiedzi na pytanie – zwrócił się do wicewójta Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

W obronie swojego zastępcy wystąpił wójt Jarosław Chodorski, który stwierdził, że M. Michalski nikogo nie obraził i już wcześniej powiedział, że w przyszłym tygodniu zostaną podpisane umowy.

– Oczekujemy od wicewójta, że w listopadzie będziemy mieli przygotowany przetarg i w razie śliskości, te drogi będą posypane. Chcemy tylko wykonywania swoich obowiązków i za to płacimy wicewójtowi ok. 10.000 zł – W. Modzelewski wytłumaczył o co radni mają pretensje.

– Mój zastępca wykonuje bardzo dobrze swoje obowiązki. Jak ma pan zarzuty do mojego zastępcy, to proszę skierować je do mnie, natomiast wiele rzeczy, o których dzisiaj mówiliśmy, realizuje i tak samo będzie realizował powierzone obowiązki dotyczące odśnieżania – ripostował wójt Chodorski.

W innych gminach wykonawcy odpowiedzialni za zimowe utrzymanie dróg i chodników byli w gotowości już od kilku tygodni. M.in. w sąsiednim Wieliszewie przygotowano się już na początku listopada.

Jabłonna Dla Mieszkańców