W supermarketach witają ich w kamizelkach kuloodpornych

W greckich supermarketach widzą ochroniarzy w kamizelkach kuloodpornych, a w albańskiej Tiranie muszą uważać na tamtejszych kibiców. BusEkipa, goniąc za kolejnymi przygodami, dotarła już do Koryntu.

– W supermarketach ochrona wygląda, jakby pilnowała… banku. Może to być uwarunkowane tym, że gdyby kryzys w Grecji był mocno odczuwalny i ludzie zaczęliby kraść zapasy żywności, to byłby kompletnych chaos. Ochroniarze ciągle kontrolują. Są to głównie młodzi ludzie, dobrze zbudowani, umundurowani jak prawdziwa służba i dodatkowo mają kamizelki kuloodporne – opowiada Janek Korzeniowski z Dąbrowy Chotomowskiej.

Obecnie BusEkipa znajduje się na campingu pod Koryntem tuż obok Kanału Korynckiego. Kolejnym celem podróży będą Ateny.

Niebezpieczna – dla naszych podróżników – okazała się Albania. – Musieliśmy wyjechać jak najszybciej – piszą na swoim fanpejdżu. Kilka dni temu w Tiranie doszło do meczu piłkarskiego FK Kukesi – Legia Warszawa, w którym piłkarz polskiego klubu został trafiony kamieniem przez kibica gospodarzy. BusEkipa przyznaje, że po tych wydarzeniach, Polacy nie są mile widziani w Albanii, co dało się odczuć na każdym kroku. Dlatego też nie zostali na dłużej w tym kraju i udali się do przepięknego Dubrownika w Chorwacji.

Niestety BusEkipy nie omijają awarie pojazdu. Jeszcze w Czarnogórze studenci musieli wymienić świece i wężyk od oleju. Później natomiast linkę od gazu, ale na szczęście na campingu znalazł się pomocny sąsiad z Niemiec i samochód był gotowy do dalszej drogi.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. BusEkipa