W Dzień Dziecka oddali władzę najmłodszym

Dziś punktualnie o godz. 9.00 Dziecięcy Samorząd otrzymał klucze do gm. Jabłonna. W Dniu Dziecka wójt i radni sprawili ogromną radość najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. Brawo!

W środę, 1 czerwca w gm. Jabłonna nastąpiła zmiana władzy. Wójtem została Kaja Szmulewicz, natomiast przewodniczącą Rady Gminy Małgorzata Kubuj. Warto podkreślić, że ta zmiana obowiązuje tylko dziś, ponieważ na jeden dzień rządy w naszej gminy objęły dzieci.

Tuż po godz. 9.00 nowi samorządowcy weszli do budynku Urzędu Gminy. –  Najpierw spełniło się marzenie, o którym pisała duża część dzieci – naleśniki z czekoladą na śniadanie! Później, nowi Włodarze poznali tajniki pracy w urzędzie, nauczyli się obsługiwać urządzenia, przyjmować interesantów, stawiać pieczątki a nawet oceniać stan drzew! Najbardziej ekscytującym miejscem był oczywiście gabinet Pana Wójta – informuje Urząd Gminy.

Następnie w Domu Ogrodnika odbyła się I Sesja Dziecięcej Rady Gminy. Wydarzenie uświetnił występ dobrze znanego mieszkańcom Jabłonny chóru Natus, który niedawno zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim Tulipanada.

W trakcie ślubowania nowa wójt oraz radni zobowiązali się godnie reprezentować wszystkie dzieci z terenu gm. Jabłonna.

– Słowa dotrzymali! Podczas procedowania uchwał wykazali się mądrością i dojrzałością. W trakcie dzisiejszych obrad omawiane były dwie uchwały: pierwsze dotyczyła zasad traktowania dzieci nie tylko w ich święto ale i na co dzień. Druga z uchwał traktowała o wprowadzeniu nowego konkursu promującego postawy życzliwości. Dzieci, zarówno te, zasiadające w Radzie, jak i te, zasiadające na miejscach dla publiczności, chętnie wypowiadały się na temat tego, jak uprzejmość jest ważna w życiu – informuje Urząd Gminy.

Nagranie z dzisiejszej sesji można obejrzeć TUTAJ.

Dziecięcy Samorząd tworzą: wójt Kaja Szmulewicz, wicewójt Anna Morus, przewodnicząca Rady Dziecięcej Rady G iny Małgorzata Kubuj oraz radni Kornelia Olkucka, Maja Kułakowska, Maja Osica, Malwina Banach, Wiktoria Kobylińska, Sandra Miszkiewicz, Emilia Mazurek, Szymon Baranowski, Bogna Lewicka, Małgorzata Chojnowska, Wiktoria Engelbrecht, Gabriela Kwiatkowska, Pola Borzęcka, Małgorzata Łubkowska.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy