W 2020 roku wybudują halę sportową

Ta informacja z pewnością ucieszy uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chotomowie. Urząd Gminy wybrał najkorzystniejszą ofertę na budowę hali sportowej. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel wykona inwestycję za 17.750.000 złotych.

Od lat w Chotomowie mówi się o budowie hali sportowej, z której mogliby korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. W końcu tuż przed jesiennymi wyborami ogłoszono przetarg. Wójt Jarosław Chodorski zapowiadał wówczas, że inwestycja – wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń na użytkowanie obiektu – zostanie wykonana do grudnia 2019 roku. Niestety ten termin znacząco się oddalił. Urząd Gminy nie doszacował kosztów i zaplanował na budowę hali jedynie 9 mln zł, natomiast do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która była gotowa podjąć się prac za dwa razy większą kwotę. Budimpol z Warszawy zaproponował realizację inwestycji za 18.696.000 zł. W związku z tym przetarg unieważniono.

Pod koniec poprzedniego roku ogłoszono kolejne postępowanie. Do przetargu zgłosiło się tym razem 6 firm, a ofertę najbardziej korzystną cenowo przedstawiło Przedsiębiorstwo Budownictwa Kartel z Leszna. Firma podejmie się wykonania inwestycji za 17.750.000 zł. Przetarg nie został unieważniony, ponieważ gmina postanowiła zwiększyć środki finansowe i zaplanowała na sfinansowanie inwestycji 19.000.000 zł.

Zgodnie z zamówieniem wykonawca zakończy roboty budowlane do 15 czerwca 2020 r., a do 31 lipca 2020 r. uzyska pozytywną prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie hali.

Daniel Szablewski