Uwaga! W Chotomowie kradną na policjanta!

W Chotomowie doszło do tzw. oszustwa na policjanta. – Prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratury. Więcej szczegółów nie mogę zdradzić – informuje podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Oszuści coraz częściej podszywają się pod policjantów, żeby zdobyć nasze zaufanie i okraść nas. Apelujemy o ostrożność!

W tym tygodniu policja otrzymała zgłoszenie o oszustwie na tzw. policjanta, do którego doszło w Chotomowie. Mundurowi prowadzają w tej sprawie czynności.

– Należy pamiętać, że policjant, ani prokurator, nigdy nie żąda od nas pieniędzy. Tak samo nie żąda naszego udziału w akcji i przekazania czy przelania środków na konto – zwraca się do mieszkańców podkom. Justyna Stopińska.

Jeżeli odbierzemy telefon, w którym rzekomy policjant poprosi nas o przekazanie pieniędzy, należy o tym natychmiast powiadomić policję. Podobnie trzeba postąpić w każdym przypadku, kiedy podejrzewamy, że możemy paść ofiarą oszusta. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy osoba, która chce wejść do naszego domu, faktycznie jest policjantem, gazownikiem, urzędnikiem itd., warto najpierw zadzwonić do jednostki lub firmy, którą reprezentuje i potwierdzić tożsamość pracownika.

Podkom. Justyna Stopińska zachęca również do informowania policji o sytuacjach, kiedy zauważymy w naszej okolicy dziwnie zachowujące się osoby lub wzbudzające nasze podejrzenia nieznane auta. Wówczas policjanci będą mogli m.in. sprawdzić i wylegitymować te osoby.