Urząd zapłaci za remont mieszkania komunalnego

Kolejne ogólnopolskie media zainteresowały się obietnicami wójta Chodorskiego, które złożył mieszkańcom budynku komunalnego przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie. Gmina zaproponowała jednej z rodzin przeprowadzkę do zrujnowanego mieszkania przy ul. Zegrzyńskiej 5 i chciała pokryć tylko część kosztów remontu. Po naciskach prasy urząd zobowiązał się sfinansować całość remontu.

W środę, 12 października w Gazecie Polskiej Codziennie pojawił się artykuł opisujący los mieszkańców z ul. Modlińskiej 130. W tekście Natalii Karcz-Kaczkowskiej czytamy, że gmina zaproponowała jednej z rodzin przeprowadzkę do lokalu, który jest w gorszym stanie niż obecnie użytkowany i wymaga generalnego remontu. My również pisaliśmy na ten temat TUTAJ.

– Rzeczywiście pan Marek odmówił przyjęcia lokalu przy ul. Zegrzyńskiej 5. Nie zaakceptował przedstawionych przez nas warunków, czyli tego, aby remont został przeprowadzony w części przez gminę, a w części przez nowego lokatora – mówił dziennikowi Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej. – Jednak ostatecznie gmina zdecydowała się ponieść koszty w całości. W tym momencie poszukiwany jest wykonawca robót – dodał urzędnik.

Początkowo Urząd Gminy chciał zapłacić tylko za część remontu mieszkania

W najbliższy poniedziałek skontaktujemy się z Urzędem Gminy oraz mieszkańcami, żeby dowiedzieć się na jakim etapie jest poszukiwanie firmy, która odnowi lokal w budynku przy ul. Zegrzyńskiej 5.

Całość artykułu z Gazety Polskiej Codziennie można przeczytać poniżej:

W ostatnich miesiącach niejednokrotnie opisywaliśmy sytuację mieszkańców z ul. Modlińskiej 130. Po naszych artykułach oraz wystąpieniach mieszkańców gm. Jabłonna, Urząd Gminy przeniósł mieszkańców już do 3 lokali.

dsc_0971-kopia

Na zdjęciu część lokatorów, Daniel Szablewski i Piotr Trzaskoma (wrzesień 2016)

Jabłonna Dla Mieszkańców