Ujawnili kradzież prądu

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy przeprowadzili kontrolę domu, gdzie miało dochodzić do kradzieży prądu. Ujawnione źródło nielegalnego doprowadzenia energii elektrycznej zostało zlikwidowane, natomiast 63-latek, który był odpowiedzialny za kradzież energii, odpowie teraz przed sądem.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymali informację, że w jednym z domów na terenie Legionowa dochodzi do procederu nielegalnego poboru energii elektrycznej. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. Tam okazało się, że 63-letni mężczyzna  nielegalnie pobiera prąd poprzez ominięcie licznika energii elektrycznej.

Na miejsce wezwani zostali pracownicy zakładu energetycznego, którzy potwierdzili podejrzenia mundurowych. Nielegalna instalacja elektryczna została zlikwidowana.

Teraz 63-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kradzież prądu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za nielegalny pobór.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo