Uczcili 25. rocznicę odrodzenia samorządu

W jabłonowskim Pałacu odbyła się uroczystość nadania tytułów „Zasłużony dla gminy Jabłonna”. Wręczono również wyróżnienia osobom, które przyczyniły się do rozwoju lokalnego samorządu.

W niedzielę, 7 czerwca radni spotkali się już po raz dziesiąty w tej kadencji. Niemniej ostatnia sesja Rady Gminy była szczególna, ponieważ uczczono 25. rocznicę odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Na posiedzeniu pojawili się m.in. przedstawiciele okolicznych samorządów, a także OSP Jabłonna i OSP Chotomów. Byli też obecni poprzedni przewodniczący jabłonowskiej rady: Tomasz Filipowicz, Edmund Kuklewski i Barbara Wołosiewicz.

W trakcie sesji przyznano tytuły „Zasłużony dla gminy Jabłonna”: śp. Waldemarowi Mrozowi (były sołtys Janówka Drugiego), Zbigniewowi Czechowi (były sołtys Suchocina i były wiceprzewodniczący RG), Czesławowi Derlaczowi (były sołtys Dąbrowy Chotomowskiej i były radny), Zdzisławowi Domosławskiemu (lokalny przedsiębiorca), T. Filipowiczowi (były przewodniczący RG), Małgorzacie Kowalskiej (była radna i prezes Lotos Jabłonna), Dariuszowi Kubalskiemu (były radny), Danucie Majczak (urzędniczka), Marii Paszkowskiej (była sołtys Jabłonny), B. Wołosiewicz (była przewodnicząca RG), OSP Chotomów, OSP Jabłonna i Wieliszewskiemu dywizjonowi rakietowemu Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera.

1

Nie zapomniano także o radnych, którzy w ostatnich 25 latach tworzyli jabłonowski samorząd. Podziękowano im za to i wręczono okazjonalne statuetki. Ponadto wyróżniono: wieloletnie pracownice gminy – Barbarę Wróbel, Barbarę Kowalik i Czesławę Zając, dyrektora ośrodków zdrowia w Chotomowie i Jabłonnie – Jacka Jakimiaka, byłą radną, nauczycielkę i wicedyrektor szkoły – Danutę Saks oraz dyrektorów szkół podstawowych – Agatę Gołowicz i Grażynę Sprawkę.

– Tak po prostu od serca chcieliśmy złożyć podziękowania p. Oldze Muniak, która przez 35 lat pracowała w Urzędzie Gminy. Pełniła obowiązki sekretarza, wójta, a teraz jest radną powiatową. Pani Olgi nie ma dzisiaj z nami, ale postanowiliśmy z panem wójtem, że p. Oldze należy się od nas te parę skromnych słów. Proszę panie wójcie – Witold Modzelewski, przewodniczący rady poprosił wójta o wystąpienie.

– No dobrze. Pani Olga nieobecna, także wspólnie z przewodniczącym może wybierzemy się w kolejnym tygodniu, jak wróci z urlopu i wręczymy podziękowania. Ogromne brawa – mówił wójt Jarosław Chodorski.

Miłym akcentem podczas sesji było przekazanie przez rodzinę Lemańskich odlewu herbu gm. Jabłonna oraz modelu rzeźbionego w drewnie. Rodzina zażyczyła sobie, żeby model drewniany powędrował do OSP Jabłonna.

Zadbano także o oprawę artystyczną. Przed uczestnikami posiedzenia wystąpił chór Natus ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie pod kierownictwem Natalii Zalewskiej. Z zainteresowaniem przysłuchiwano się też zespołowi Moderado oraz występowi Ewy Szarlińskiej. Po zakończeniu sesji, zaproszono wszystkich do wspólnego zdjęcia oraz na poczęstunek.

Jabłonna Dla Mieszkańców