Trwa rozbiórka budynku na Szarych Szeregów. Nie będzie pieniędzy z dzierżawy

Przy ulicy Szarych Szeregów 2 w Jabłonnie rozpoczęły się prace polegające na rozbiórce części budynku magazynowego. Możliwe, że w przyszłości powstanie tam łącznik ulic Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów. Jeden z radnych zauważył, że gmina powinna wstrzymać się z rozbiórką, ponieważ jeszcze przez 5 lub 6 miesięcy mogła mieć wpływy z dzierżawy magazynu.

W czwartek, 7 kwietnia firma „Usługi Transportowe EW-TRAS” z siedzibą w Kucharach Żydowskich rozpoczęła rozbiórkę części budynku przy ul Szarych Szeregów 2. Jak informuje urząd, teren zajmowany przez budynek zostanie wyrównany i tymczasowo ogrodzony. Wykonawca otrzyma za rozbiórkę części magazynu łącznie z fundamentami i posadzką przyziemną blisko 20.000 zł.

– Zaczynamy od wyburzenia, czyli od największej głupoty, jaką możemy zrobić. W ten sposób tracimy dzierżawę. Daliśmy panu zielone światło i mówiliśmy panu, że do czasu rozpoczęcia budowy (łącznika – red.), niech ci ludzie dzierżawią, bo my z tego będziemy mieć pieniądze. Rozumiem, że będziemy mieć stratę, bo wyburzymy i nie będziemy brać dzierżawy przez okres co najmniej 5-6 miesięcy – zwrócił się do wójta Chodorskiego podczas ostatniej sesji radny Zenon Chojnacki.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy