Trwa budowa drogi w Lasach Chotomowskich

W Lasach Chotomowskich trwa budowa 5-kilometrowej drogi. Spacerowicze są zaniepokojeni wycinką drzew, który wykonywana jest w celu realizacji inwestycji. – Przebieg projektowanej drogi w leśnictwie Bagno pokrywa się z istniejącą drogą gruntową. Wycinka drzew spowodowana jest koniecznością wykonania poboczy utwardzonych i gruntowych wzdłuż budowanej drogi oraz mijanek. W pierwszym etapie budowy drogi wycięto 580 m3 drewna – zapewnia Piotr Szyszko z Nadleśnictwa Jabłonna.

Budowana droga biegnie równolegle do drogi wojewódzkiej relacji Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki. Nadleśnictwo zapowiada, że droga będzie miała 5 km długości.

– W I etapie budowy w 2019 roku planowane jest wykonanie 4 km drogi, w przyszłym roku kolejnego kilometra. Budowę I etapu rozpoczęto w sierpniu tego roku, a zakończenie prac planowane jest na grudzień. Koszt budowy drogi w 2019 roku ma wynieść 1,6 mln zł – informuje Piotr Szyszko.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Nadleśnictwo Jabłonna, droga ta stanowi główny ciąg komunikacyjny w Leśnictwie Bagno oraz pełni funkcję ważnej drogi wywozowej oraz dojazdu przeciwpożarowego na terenie leśnictwa. Celem inwestycji jest przystosowanie nawierzchni drogi leśnej do przejazdu samochodów z drewnem oraz samochodów gaśniczych.