Sypią solą po samochodach i ogrodzeniach

Mieszkaniec ul. Niwnej w Jabłonnie alarmuje, że firma odśnieżająca osiedlowe drogi nie dysponuje odpowiednim sprzętem i sypie sól na ogrodzenia, samochody i ludzi. – Czy gmina ma zamiar pokryć koszty szkód powstałych w wyniku nieodpowiedniego sypania solą? – pyta pan Andrzej.

W poprzednim tygodniu mieszkaniec ul. Niwnej zwrócił uwagę, że firma odśnieżająca sypie sól na wysokości około 70 cm na ogrodzenia, samochody i ludzi, natomiast niewielkie ilości na drogę.

– Kierowca sypiący solą w dniu 18 stycznia na ul. Niwnej sam przyznał, że nie ma możliwości ustawienia prędkości pracy wirnika solarki i wysokości z jakiej jest sypana sól – mieszkaniec interweniuje na stronie Urzędu Gminy. – Ta sytuacja jest oburzająca i nie pierwszy raz tej zimy ma to miejsce. Kto zwróci nam za skorodowane samochody i ogrodzenia? Czy Gmina ma zamiar pokryć koszty szkód powstałych w wyniku nieodpowiedniego sypania solą? Dodatkowo część soli dostaje się do ogrodów, skutki tego mogą być wiosną opłakane – dodaje.

Wydział Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy zobowiązał się poinformować firmę o problemie i spowodować, żeby ogrodzenia posesji nie były obsypywane solą.

Jabłonna Dla Mieszkańców