Święto Gminy we wrześniu. Wójt będzie respektował umowę z PAN-em

Jarosław Chodorski po raz kolejny zdecydował się na zmianę terminu Święta Gminy Jabłonna. Tym razem za namową radnych postanowił, że festyn zostanie zorganizowany 4 września. Jednocześnie wójt oskarża radnych o blokowanie zmian.

Od początku roku wójt Chodorski już kilkakrotnie zmienił termin organizacji Święta Gminy Jabłonna. Najpierw w połowie stycznia zawarł umowę z Polską Akademią Nauk, według której urząd miał zorganizować 4 września gminny festyn na terenie Pałacu. Później podjął decyzję, że Święto Gminy odbędzie się 21-22 maja, a główna część imprezy będzie miała miejsce na boiskach sportowych za kościołem w Jabłonnie.

– Rada Gminy Jabłonna zobowiązuje wójta do utrzymania terminu organizacji Święta Gminy Jabłonna w dniu 4 września 2016 roku, zgodnie z podpisaną umową z Domem Zjazdów i Konferencji PAN – Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy przeczytał podczas ostatniej sesji stanowisko większości radnych.

W. Modzelewski poinformował, że to jest prośba radnych o przeanalizowanie i zmianę terminu na 4 września.

– 22 maja odbywają się komunie w kościele w Chotomowie, 21 maja odbywa się powtórka komunii w Jabłonnie, 21 maja odbywa się również komunia szkoły społecznej w Jabłonnie. Jeżeli głównym celem i założeniem tego festynu ma być zaprezentowanie osiągnięć dzieci z naszych szkół, to nie uważa pan, że jest to wyjątkowo nieodpowiedni termin? – zapytał wójta przewodniczący RG.

Wójt Chodorski postanowił respektować umowę z Domem Zjazdów i Konferencji PAN, którą zawarł w połowie stycznia i podjął decyzję o ponownej zmianie terminu i lokalizacji Święta Gminy – tym razem na 4 września na terenach Pałacu. Jednocześnie w oświadczeniu zaatakował radnych, którym nie spodobało się, że wcześniejszą decyzję podjął bez jakichkolwiek konsultacji z Radą Gminy.

– Stanowisko Rady Gminy Jabłonna to kolejna sytuacja w której przedstawiane przez Urząd Gminy i Wójta zmiany blokowane są przez Radnych. W trosce o dobry klimat imprezy, pomimo mojego braku zgody z przedstawionym przez Radnych stanowiskiem i argumentami Komisji Oświaty, Kultury i Sportu postanowiłem by tegoroczne Święto Gminy Jabłonna odbyło się w niedzielę 4 września na terenie zespołu parkowo – pałacowego. Impreza będzie w związku z tym trwała jeden dzień tak jak w latach poprzednich – napisał dziś wójt Chodorski.

J. Chodorski w oświadczeniu wymienił szereg atrakcji, które miały zostać zorganizowane 21-22 maja. M.in. pokazy klubów i sekcji kulturalno-sportowych, atrakcje dla dzieci i dorosłych, festiwal muzyki Dance, występ piosenkarza Stachurskiego, turniej piłkarski na Orliku i III edycja Biegu po Złote Jabłko.

Wierzymy, że Urząd Gminy wykaże się profesjonalizmem i 4 września zapewni mieszkańcom podobną ilość atrakcji, jaką wójt planował w maju. Przecież lepiej zaangażować siły w organizację imprezy na wysokim poziomie aniżeli wyszukiwanie tłumaczeń ewentualnej „klapy”?

Jabłonna Dla Mieszkańców