Święta na drogach powiatu: 3 wypadki, 12 kolizji

W okresie świątecznym na drogach pow. legionowskiego nie było spokojnie. Policjanci odnotowali 12 kolizji i 3 wypadki, w których ranne zostały 3 osoby. Zatrzymano również nietrzeźwych kierowców.

– Funkcjonariusze w tym okresie dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, zapewniali między innymi płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego oraz kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących. W ciągu świątecznych dni na drogach powiatu doszło do 12 kolizji. Policjanci odnotowali 3 wypadki, w których ranne zostały 3 osoby, nie było ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących – informują przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Do zdarzeń drogowych dochodziło na terenie całego woj. mazowieckiego.

Mimo że święta za nami, policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również przemieszczających się ulicami miasta. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

DS, fot. KPP Legionowo (archiwum)