Światowe Dni Młodzieży w Legionowie

Na teren powiatu legionowskiego zjeżdżają się pielgrzymi z całego świata, którzy już w następnym tygodniu będą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży – Kraków 2016. Już od jutra mieszkańcy gm. Jabłonna i Legionowa będą mogli integrować się z zagranicznymi gośćmi. W Legionowie będą organizowane specjalne imprezy.

W dniach od 25 do 31 lipca odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Zanim jednak Papież Franciszek spotka się z pielgrzymami, ci najpierw spędzą kilka dni na terenie większości parafii w Polsce. Zagraniczni goście odwiedzą również Jabłonnę i pobliskie Legionowo.

W Legionowie w dniach 20-24 lipca odbędą się imprezy organizowane z myślą o pielgrzymach i naszej młodzieży. Planowane są Msze Święte, dyskoteka, turnieje sportowe, pokaz laserów i wiele, wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakacie.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodzieży, duszpasterzy i katechetów z całego świata, gromadzących się w jednym miejscu by wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa. Liczba uczestników tego przedsięwzięcia wynosi zwykle kilka milionów.

Jabłonna Dla Mieszkańców