Suchocin: Mikołaj odwiedził dzieci

Sołtys i Rada Sołecka Suchocina pokazali, że bez gminnych pieniędzy mieszkańcy mogą zorganizować wspaniałą uroczystość. Na sobotniej zabawie choinkowej zjawiły się tłumy dzieci, które odwiedził Święty Mikołaj.

– Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, wszelkiej pomyślności oraz dużo zdrowia. Naszym milusińskim, bo dla nich organizujemy choinkę, życzę fantastycznej zabawy, udanego Mikołaja, obfitych paczek, wszystkiego dobrego. Bądźcie grzeczni, to co roku Mikołaj będzie przynosił wam dużo prezentów – powiedziała na wstępie radna Teresa Gałecka.

Radna podziękowała również sołtysowi Suchocina, Zbigniewowi Czechowi, którego nazwała motorem napędowym imprez w Suchocinie. Dodała, że wszyscy radni zazdroszczą Suchocinowi tak zgranej Rady Sołeckiej. Głos zabrał też sołtys Czech, aby złożyć podziękowania sponsorom uroczystości: rodzicom maluchów, radnej Gałeckiej i wszystkim osobom, które wyłożyły prywatne pieniądze, by choinka mogła się odbyć.

Nie zabrakło przemówienia wójta Jarosława Chodorskiego, który nawiązał do tematu wprowadzanych przez niego oszczędności. – Może uda się powiększyć ten budynek, żebyśmy mogli spotykać się w większym gronie. Na coś te pieniądze wydamy, może trochę mądrzej niż na drobne rzeczy, które w skali roku kumulują się do dużych pieniędzy – mówił wójt.

– Zgadzam się z panem wójtem, ale jednak myślę, że na dzieciach nie zaoszczędzimy – skwitował sołtys Suchocina.

Po części oficjalnej w świetlicy pojawił się Mikołaj, który rozdał dzieciom paczki zakupione przez mieszkańców Suchocina. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się bardzo smaczny poczęstunek, a także zabawy przygotowane przez animatorkę. Dzieci i ich rodzice jeszcze długo będą wspominać sobotnią uroczystość.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11

Jabłonna Dla Mieszkańców