Studenci z USA z wizytą w legionowskiej komendzie

W ramach współpracy i wymiany szkoleniowej między polską policją, a Uniwersytetem w New Haven w stanie Connecticut, Komenda Powiatowa Policji w Legionowie gościła siedmioosobową delegację tej uczelni. To już kolejna wizyta zagranicznych gości w legionowskiej jednostce w ostatnich miesiącach.

– W miniony czwartek  mieliśmy zaszczyt gościć studentów wraz z wykładowcą  z Uniwersytetu New Haven w USA. Siedmioosobowa delegacja przez dwie godziny była gościem Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie p.o. podinsp. Anny Jędrzejewskiej-Szpak – mówi Emilia Kuligowska z KPP Legionowo.

Pani Komendant po przywitaniu przedstawiła strukturę organizacyjną legionowskiej komendy oraz zadania, które realizowane są przez poszczególne wydziały. Następnie wraz z podległymi policjantami oprowadziła gości po jednostce i odpowiadała na pytania dotyczące czynności wykonywanych przez policjantów, a także rodzaju przestępczości i zagrożeń występujących w powiecie legionowskim.

W komendzie goście z USA mogli obejrzeć między innymi stanowisko kierowania, policyjny areszt, miejski monitoring, a także zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki. Przy tej okazji goście zadawali gospodarzom wiele pytań i wymieniali cenne doświadczenia.

Na koniec nie zabrakło wręczenia drobnych upominków i pamiątkowych  wspólnych zdjęć.

Źródło: KPP Legionowo