Startuje 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W niedzielę (12.01) odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że Gmina Jabłonna i jednostki podległe zrezygnowały z organizacji wydarzeń związanych z Orkiestrą, atrakcji z pewnością nie zabraknie w sąsiednich gminach. Gdzie warto pojechać?

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. Tym razem przypadło to na 12 stycznia 2020 roku. „Wiatr w żagle” – takie hasło przyświecać będzie podczas tegorocznego finału. Pieniądze zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Za zebraną kwotę Orkiestra planuje zakupić: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C i zestawy endoskopowe.

Bez atrakcji w gm. Jabłonna

W tym roku z Orkiestrą nie zagrają Gmina Jabłonna oraz jednostki podległe. Podczas poprzednich finałów gminny sztab WOŚP mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie, gdzie odbywały się m.in. występy artystyczne oraz licytacje. Szkoła zrezygnowała jednak z organizacji tegorocznego finału. Z kolei Urząd Gminy Jabłonna oraz Gminne Centrum Kultury nie były zainteresowane organizacją jakichkolwiek wydarzeń związanych z 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapytaliśmy wójta Jarosława Chodorskiego, o rezygnację z udziału w WOŚP, ale nie był zainteresowany udzieleniem komentarza.

Honoru naszej gminy na szczęście będą bronić dzielni wolontariusze. Na ulicach poszczególnych miejscowości można będzie spotkać uczniów i ich opiekunów ze Szkoły Podstawowej Sapere Aude w Rajszewie oraz naszych mieszkańców, którzy zarejestrowali się w sztabach spoza gm. Jabłonna.

Jakie atrakcje w okolicy?

Atrakcji nie zabraknie w okolicznych gminach. W organizację wydarzeń angażują się urzędy, centra kultury, szkoły, jak i stowarzyszenia.

W legionowskim Ratuszu odbędzie się m.in. koncert Andrzeja Rybińskiego, z kolei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie można będzie wziąć udział w licytacjach prowadzonych przez aktora Artur Żmijewskiego. Nowy Dwór Mazowiecki proponuje m.in. pokazy iluzjonistów oraz koncert m.in Bartka Wrony z Just 5. W Wieliszewie czas upłynie nie tylko pod znakiem koncertów, ale także wspólnego biegania i morsowania. Dzielnica Białołęka zorganizuje m.in. mecz Młodzieżowej Rady Dzielnicy z Zarządem Dzielnicy.

 

Jest to jednak tylko mała część atrakcji. Tego dnia będzie masa przedstawień, pokazów, koncertów, kiermaszów i licytacji. Wystarczy kliknąć w linki, żeby sprawdzić: co, gdzie i o której?

WOŚP 2020 w sąsiedztwie (pełny spis wydarzeń):