Starostwo buduje chodnik na niebezpiecznej ulicy

Na ulicy Klonowej w Bożej Woli trwa budowa chodnika, dzięki któremu piesi będą mogli bezpiecznie docierać na stację PKP Janówek oraz do pobliskiej drogi wojewódzkiej. O inwestycję od lat zabiegała Teresa Gałecka. – Jestem zadowolona, że starostwo nadzoruję tę inwestycję. Dzięki temu mamy gwarancję, że przebudowa zostanie wykonana prawidłowo i dobrze – przyznaje radna.

Do połowy maja starostwo wybuduje chodnik na odcinku o długości około 1500 m, z którego już niedługo będą mogli korzystać piesi spacerujący ul. Klonową w Bożej Woli i ul. Warszawską w Górze, gm. Wieliszew. Dodatkowo przy chodniku budowane jest odwodnienie, jak i są wykonywane zjazdy do posesji. Inwestycja kosztuje 909 tys. zł i jest współfinansowana również przez gm. Wieliszew – 141 tys. zł i gm. Jabłonna – 285 tys. zł.

Do tej pory ul. Klonowa była jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg na terenie gm. Jabłonna. Na szczęście to się zmienia. Najpierw, dzięki zaangażowaniu radnej Teresy Gałeckiej, przy drodze zostało zamontowane oświetlenie, a teraz powstaje szeroki chodnik wraz z odwodnieniem.

– Jestem zadowolona, że tę inwestycję nadzoruje powiat. Dzięki temu mamy gwarancję, że przebudowa zostanie wykonana prawidłowo i dobrze. Szczególnie cieszę się, że chodnik powstaje przy przejściu dla pieszych tuż przy drodze wojewódzkiej. Teraz piesi będą mogli bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, a nie wchodzić bezpośrednio do rowu. Z ul. Klonowej korzysta bardzo dużo osób, które albo przemieszczają się na stację PKP albo w kierunku drogi wojewódzkiej. Dziękuję starostwu, że już niedługo piesi będą czuli się bezpiecznie – mówi radna Gałecka.

Jabłonna Dla Mieszkańców