Starosta złożył rezygnację. Robert Wróbel żegna się z urzędem

Sensacyjnie rozpoczęła się dzisiejsza sesja Rady Powiatu Legionowskiego. Starosta Robert Wróbel podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Nowego starostę poznamy niebawem.

– Na początku tego roku zdecydowałem się na zmianę w swoim życiu zawodowym i podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji starosty. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wstrzymałem się z realizacją tej decyzji, aż ustabilizowana zostanie sytuacja w naszym powiecie. W tym czasie podjąłem szereg działań, które zapewniły bezpieczeństwo pracownikom i mieszkańcom. Wyzwaniem była koordynacja pracy służb, praca ratownictwa medycznego, czy wreszcie bezpieczna praca urzędu i podległych powiatowi jednostek. Do zakończenia pandemii jeszcze daleko, ale wszystkie najważniejsze zmiany w obliczu tego kryzysu zostały przeprowadzone – informuje Robert Wróbel.

Żegnający się z pracą starosta przekazuje, że: Niemal dekadę, jako wicestarosta i starosta, z radnymi i pracownikami powiatu, spełniałem marzenia o zmianie jakości życia mieszkańców w tym miejscu, o które przyszło nam się wspólnie troszczyć. Uruchomiliśmy ambulatorium, a już wkrótce jego rolę przejmie budowany przez MON szpital w Legionowie. Powstało Powiatowe Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i ruszyła rewitalizacja kolei do Zegrza. Cały powiat będzie także bezpieczniejszy dzięki wałom przeciwpowodziowym na Wiśle i nowoczesnej Strażnicy Straży Pożarnej w Legionowie”.

– Nowy starosta, będący członkiem rady powiatu, z pewnością uszanuje wypracowaną wspólnie z mieszkańcami aktualną strategię rozwoju. Niezależnie od tego, kto uzyska zaufanie radnych i zostanie starostą, jako bezpartyjny radny będę go wspierał całym swoim doświadczeniem. Będę nadal realizował swój obowiązek reprezentowania mieszkańców, pozostając zawsze do Państwa dyspozycji – dodaje Robert Wróbel.