Spore podwyżki za śmieci

Już w marcu czekają nas spore podwyżki za śmieci. Urząd Gminy przygotował projekt uchwały, który zakłada podniesienie opłat za odpady segregowane z 10 do 20 zł oraz za niesegregowane z 20 do 40 zł. Radni przegłosują nowe stawki jeszcze w tym miesiącu.

W poniedziałek, 21 stycznia odbędzie się sesja Rady Gminy, podczas której zostaną zatwierdzone nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych z terenu gm. Jabłonna. Do tej pory mieszkańcy płacili miesięcznie 10 zł od osoby za odpady segregowane i 20 zł za niesegregowane. Od marca br. to się zmieni i będziemy musieli sięgnąć do kieszeni jeszcze głębiej.

– Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które są zbierane i odbierane w sposób selektywny, w wysokości 20,00 zł za miesiąc od każdej osoby zamieszkującej – czytamy w projekcie uchwały przygotowanym przez urzędników.

Z kolei opłata za odpady niesegregowane ma wzrosnąć do 40 zł.

Pod koniec października 2018 r. jako pierwsi poinformowaliśmy, że gm. Jabłonna pracuje nad nową umową na odbiór odpadów komunalnych. Poinformowaliśmy również, że mieszkańcy mogą spodziewać się sporych podwyżek.

– W związku z pojawieniem się informacji o podniesieniu stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, Urząd Gminy Jabłonna informuje, że nie zamierza podnosić obecnie obowiązujących stawek opłat – poinformował jeszcze tego samego dnia Urząd Gminy.

Daniel Szablewski