Spłonęła wiata gospodarcza. Ogień nie przeszedł na dom

W niedzielny wieczór strażacy zostali zaalarmowani o pożarze domu przy ulicy Modlińskiej w Jabłonnie. Gęsty, czarny dym był widoczny z odległości kilku kilometrów. Na szczęście ogień nie przeszedł z wiaty gospodarczej na przylegający budynek mieszkalny.

W niedzielę, 5 czerwca ok. godz. 20.30 doszło do pożaru, który gasiło aż 7 zastępów straży pożarnej: 2 OSP Jabłonna, 2 OSP Chotomów, 2 JRG10 Warszawa i JRG Legionowo. Na miejsce zadysponowano także policję i karetki pogotowia.

Jak okazało się, ogień objął wiatę gospodarczą, która przylegała bezpośrednio do budynku mieszkalnego i to właśnie na jego obronie skupiły się działania strażaków. Jako pierwsi na miejsce dotarli ochotnicy z OSP Jabłonna. Sprawnie przeprowadzona akcja zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na pozostałą część budynku gospodarczego jak i mieszkalnego, którego konstrukcja nie została naruszona.

– Spaleniu uległa cała wiata wraz ze znajdującymi się w niej materiałami budowlanymi oraz drewnem opałowym. Cała akcja trwała ok. 2 godzin zaś przyczynę powstania pożaru wyjaśni Policyjne dochodzenie – informuje OSP Jabłonna.

Fot. Jabłonna Dla Mieszkańców / OSP Jabłonna