Spłonął dom na Buchniku

Aż dwanaście wozów strażackich zadysponowano do pożaru budynku mieszkalnego w Jabłonnie przy ul. Buchnik Las. Dom całkowicie spłonął.

W poniedziałek, 27 kwietnia  o godz. 15.53 straż pożarna z Legionowa odebrała zgłoszenie o pożarze domu w Jabłonnie przy ul. Buchnik Las. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce pożaru, strażacy zastali rozwinięty pożar dwupiętrowego domu o wymiarach 11×6 metrów i wysokości 10 metrów.

Jak podaje Nowodworski24, Kierujący Działaniem Ratowniczym na miejsce wezwał kolejne jednostki straży pożarnej, do pomocy w walce z żywiołem. Na ul. Buchnik Las skierowano kontener wodny z JRG 10 w Warszawie. Do koordynowania akcją gaśniczą przyjechali strażacy z Grupy Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Na miejscu pożaru był również komendant powiatowy PSP w Legionowie.

Po przeszukaniu budynku nie znaleziono poszkodowanych osób. W trakcie akcji na miejsce przybył właściciel domu. Jak dowiedział się Nowodworski24, jest on ludowym rzeźbiarzem i w mieszkaniu miał duże ilości drewna.

W akcji wzięły udział: 3 jednostki JRG Legionowo, KP PSP Legionowo, 2 OSP Jabłonna, 2 OSP Chotomów, OSP Kąty Węgierskie, OSP Legionowo, KW PSP Warszawa, JRG 10 Warszawa, służba leśna, policja i pogotowie energetyczne.

pozar domu 2

Jabłonna Dla Mieszkańców