Śmiertelny wypadek na obwodnicy

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w piątek po godz. 16:00 na obwodnicy Jabłonny w kierunku Warszawy. 70-letnia kobieta kierująca fiatem z impetem uderzyła w samochód stojący na światłach na wysokości os. Przylesie. Starsza kobieta doznała wielu obrażeń wewnętrznych i po przewiezieniu do szpitala zmarła.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się fiat seicento, prowadzony przez 70-letnią Stefanię S. Kobieta nie wyhamowała przed sygnalizatorem i uderzyła w opla astrę, kierowanego przez 37-letniego mężczyznę. Kierująca fiatem doznała szeregu groźnych obrażeń wewnętrznych i w stanie nieprzytomnym została przewieziona do szpitala na warszawskim Bródnie. Lekarzom nie udało się jej uratować i o godz. 17:50 kobieta zmarła.

Legionowska drogówka prowadzi dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny wypadku. Między innymi od kobiety zostanie pobrana krew. Badanie to ma wyjaśnić, czy była ona trzeźwa. Drugi uczestnik zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń, a kontrola obecności alkoholu w jego organizmie wykazała, że był on trzeźwy.

Do podobnego zdarzenia doszło na obwodnicy Jabłonny dwa dni wcześniej (3 grudnia). Wtedy to jadąca z Warszawy Anna P. także najechała na samochód, który zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.

fot. legio24