Słowaccy literaci w jabłonowskiej bibliotece

W ramach „Jabłonowskich Spotkań z Poezją” miejscową bibliotekę odwiedzili wybitni słowaccy autorzy – Zuzanna Kuglerova i Ondrej Kalamar. Przybyli goście są założycielami Stowarzyszenia Autorów Internetowych Pars Artem i wydawcami internetowego e-magazynu o literaturze.

Zuzanna Kuglerova – pisarka i dziennikarka, jest autorką 50 książek poetyckich, prozatorskich oraz bajek, baśni i legend. Ondrej Kalamar – publicysta, pisarz i glosator. Towarzyszył im tłumacz Michał Rozenberg – wykładowca uniwersytecki, pracownik Instytutu Słowackiego w Warszawie.

W spotkaniu, które odbyło się 11 czerwca, uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej w Jabłonnie, uczniowie klasy
IV e. Przybyły wraz z nauczycielkami paniami Elżbietą Mikos i Justyną Grudzińską.

– Nasi goście nawiązali wspaniały kontakt z dziećmi. Autorzy opowiadali o swoim życiu, twórczości, prezentowali fragmenty swoich utworów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań naszym gościom. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od naszej biblioteki słodycze oraz ołówki ze zwierzątkami, suweniry z Urzędu Gminy w Jabłonnie. Nasi słowaccy goście otrzymali od nas albumy, książki, także polskie słodkości. Atmosfera była bardzo przyjazna, dzieci i autorzy bardzo zadowoleni ze spotkania. A to najcenniejsze dla organizatora – opisują organizatorzy wydarzenia.

Źródło: GBP w Jabłonnie